Ricky Nierva nastoupil do Pixar Animation Studios v květnu 1997. V animačním týmu začínal ve visual developmentu a dělal additionalstoryboardingpro Toy Story 2(Příběh hraček 2). Byl hlavním designérem postav pro Monsters, Inc. (Příšerky, s.r.o.)a získal Annie Award jako character art director oscarovéhoFinding Nemo (Hledá se Nemo). Byl také production designerem dalšího snímku oceněného Oscarem, nominovaného i v kategorii Nejlepší filmUp (Vzhůru do oblak)a nejnověji pak production designer Monsters University(Univerzita pro příšerky).

Nierva ilustroval dětskou knihu M je pro Monstervydanou nakladatelstvím Random House, a jeho práce je zastoupena i v knihách The Art of Monster’s, Inc., The Art of Finding Nemo, aThe Art of Monsters University vydaných u Chronicle Books.

Nierva studoval na California Institute of the Arts (CalArts), kde v roce 1994 získal bakalářský titul v oboru animace postav. Říká, že za svůj vizuální styl vděčí svému blízkému učiteli, slavnému designerovi studií Warner Brothers a Disney, již zesnulému Mauricovi Noble.

Board

Mentorované inkubátory a kurzy