Narativní design 2

11. 3. - 9. 6. 2024
6 / 10 účastníků
Česky
12 týdnů
každé pondělí a čtvrtek 18 - 19:30
2 prezenční workshopy
pokročilí
Webinář + workshopy

23 000 Kč

účastník


4 140 Kč

účastník

Otevřená registrace
Cena zahrnuje 21% DPH

V kurzu si prohloubíš znalosti a dovednosti narativního designu. Osvojíš si pokročilé techniky tvůrčího psaní, a ve spojení s principy herního designu budeš vytvářet projekt komplexního herního světa.

Narativní designér je role, o kterou je velký zájem a je potřebná jak v indie, tak v AAA hrách. Můžeš se věnovat tvorbě vlastních světů v interaktivní fikci nebo prostě jen zlepšit své tvůrčí psaní a podívat se na něj z pohledu interaktivní fikce. Jedno je ale jisté – příběhy jsou to, co hry prodává a proč je lidé hrají.

Co se v kurzu naučíš

Klíčové dovednosti, které si můžete během kurzu osvojit:

 1. Psaní jako řemeslo – jak se psaním živit, jak být součástí tvůrčího týmu v herním studiu nebo tvořit narativní design v malém indie projektu.
 2. Nelinearita a interaktivní prostředky – ukážeme si detailní postupy tvorby nelineárního vyprávění a vše si prakticky ozkoušíme.
 3. Tvůrčí nadhled narativního designéra – pomůžeme vám osvojit si schopnost přemýšlet o tvorbě komplexně a v kontextu specifických interaktivních médií.
 4. Hloubka a komplexita uvažování – získáte schopnost uvažovat nad světem postavami, dějem a dialogy opravdu do hloubky.
 5. Možnost nahlédnout dovnitř tvůrčího procesu – ukážeme ti, jak se věci dělají ve skutečném herním studiu, jak fungují procesy při reálné produkci v herním průmyslu.

Učební plán

 1. Brainstormovací techniky a tvorba high conceptu
 2. Kritická analýza, konstruktivní feedback
 3. Tříaktová struktura a její deviace
 4. Úklady nelineárního vyprávění
 5. Story beats, pacing
 6. Práce s humorem a napětím
 7. Worldbuilding I – pevné základy, na kterých svět stojí
 8. Worldbuilding II – koření a šťáva, bez kterých to nemá chuť
 9. Worldbuilding III – nástrahy open worldu
 10. Úvod do psychologie hráče/čtenáře
 11. Postavy a jejich motivace
 12. Psychologie postav
 13. Dialogy pro pokročilé
 14. Nelineární a větvené dialogy
 15. Jak na dobrou prezentaci a propagaci, elevator pitch
 16. Tipy a triky z praktického světa herního vývoje
 17. Jak a kde se uplatnit?
 18. Představení hotových projektů

DIGITÁLNÍ KOMPETENCE

Kurz je zaměřen na výuku tvorby her s důrazem na osvojení digitálních dovedností. Celkem 80% kurzu je věnováno rozvoji těchto dovedností, které jsou specifikovány Národním centrem Europass:

 • komunikace a spolupráce,
 • tvorba digitálního obsahu
 • řešení problémů

Na kurzu se naučíš a osvojíš si pokročilou práci se softwarovými nástroji pro tvorbu her Twine a Narrat. Naučíš se používat základní logiku a syntax html scriptování a pochopíš, jak funguje bazální technická část kódu jednoduché narativní hry. Při tvorbě herního světa budeš aktivně využívat a osvojíš si tak nástroje umělé inteligence (AI) ChatGPT a Midjourney.

Twine je jedním z nejznámějších softwarových nástrojů pro interaktivní fikci. Nástroj s otevřeným zdrojovým kódem je ideální pro vývoj hry.

Narrat je herní engine pro tvorbu interaktivních vyprávěcích RPG s mnoha funkcemi. Vytvořte si hru úpravou pomocí jednoduché skriptovací syntaxe.

Komu je kurz určen

Kurz narativního designu je určen pro studenty, kteří si již osvojili úplné základy psaní, tj. kteří dokončili kurz úvod do narativního designu a psaní nebo jiný obdobný kurz/učební plán.

Co pro kurz potřebuješ

Předpokládá se dokončení kurzu Úvod do narativního designu a psaní nebo jiného kurzu/učebního plánu. Požadujeme zkrátka základní znalosti narativního designu a tvůrčího psaní.

Dále požadujeme předložení krátkého design dokumentu k příběhové hře (o čem bude, popis postav, světa, základní mechaniky). Tento projekt mohou studenti během kurzu rozvíjet a pracovat na něm. Pro řešení individuálních nejasností a dalšího seberozvoje jsou určené konzultace.

(pozn.: design dokument pro přijetí nebudeme hodnotit z hlediska kvality ani obsáhlosti, jde nám spíše o to vidět, zda mají uchazeči o studium skutečně zájem a jsou ochotní mu věnovat nějaký čas)

Jak kurz probíhá

Kurz se skládá z několika lekcí. V každé lekci, která trvá týden, probíhá živá přednáška našeho lektora. To je rozdíl oproti kurzům pro začátečníky. Na přednášce také studenti dostanou úkol, na kterém si procvičí získané dovednosti. Jedná se o minimálně jeden další večer nebo půlden práce. V rozvrhu na to myslíme a necháváme prostor mezi přednáškou a cvičením. Během cvičení se opět všichni sejdeme online a probereme vaši práci.

Organizátor

Bohemian Multimedia spol. s r.o.
Budějovická 73
140 00 Praha

IČ: 25685724
DIČ: CZ25685724

Přímá interakce
s lektory se zkušenostmi
z top studií

Mentoři

Přímá interakce
s lektory z top studií

Naši lektoři

23 000 Kč

účastník


4 140 Kč

účastník

Otevřená registrace
Cena zahrnuje 21% DPH
 • Máte dotaz?

  Zeptejte se nás na obsah kurzu, způsob studia, podmínky přijetí nebo na cokoli jiného.