Testování her QA 1

31. 1. - 13. 3. 2024
15 / 15 účastníků
Česky
6 týdnů
středa od 18:00
začátečníci
Webinář

8 500 Kč

účastník


1 530 Kč

účastník

Plně obsazeno
Cena zahrnuje 21% DPH

Kurz představuje úvod do herního testování (QA), který úplnému začátečníkovi poskytne vhled do tématu.

Ne náhodou je testování vnímáno jako vstupní brána do herního průmyslu. Vyniknout mezi mnoha zájemci o tuto pozici vyžaduje reálné zkušenosti a znalosti. Nauč se s námi efektivně odhalovat chyby, psát kvalitní záznamy (Bug reporty), poskytovat konstruktivní zpětnou vazbu a využívat své herní zážitky ke zlepšení produktu.

Pokud již pracuješ v oblasti herního vývoje, kurz ti pomůže nahlížet na svou práci z jiné perspektivy. Tím se minimalizuje riziko zabugovaných releasů, zklamání platících uživatelů a negativní hodnocení recenzentů.

Co se v kurzu naučíš

Myslet jako tester: Naučíš se automaticky hledat chyby tam, kde by je jiný objevil jen náhodou. Tvoje mysl se stane nemilosrdným a neomylným hledačem bugů. Zjistíš, co přesně práce testera obnáší.

Psát bug reporty: Budeš umět popsat chybu tak, že ji developer snadno najde, zreprodukuje a opraví. Zjistíš, jak pak s chybou dál pracovat a jaké nástroje se používají pro jejich zpracování.

Používat nástroje QA: Ukážeme ti různé nástroje, které testeři používají, takže tě nic nezaskočí a ty budeš vědět kam sáhnout.

Řešit testování za provozu: Zjistíš, jak se testuje za pochodu, pracuje s komunitou, nebo co to znamená být vlastníkem určité části hry – tedy mít zodpovědnost za část jejích funkcí.

Komunikovat v týmu: Testování znamená především říkat lidem, pokud jejich výsledky nejsou zcela perfektní a mají chyby. A to se nedělá lehko. Naučíme tě, jak konstruktivně podávat kritiku a efektivně komunikovat v týmu.

Učební plán

 1. Úvod do QAUvedeme tě do problematiky testování her. Proč je to tak důležité, složité a jaký to má význam pro herní vývoj.
 2. Tvorba Bug reportu úvodVysvětlíme, co je to bug report, jaký je jeho smysl a jak má vypadat, aby byl použitelný pro vývojáře.
 3. Feedback a komunikaceTester musí umět jednu zásadní věc – dát vědět, pokud výsledky vývoje nejsou zcela perfektní a mají chyby. A říct to konstruktivně není lehké. Proto si budeme povídat o komunikaci a zpětné vazbě.
 4. QA Specializace a pracovní nástrojeVysvětlíme si různé specializace a také si představíme nástroje, které ve své práci testeři používají.
 5. QA Organizační strukturaDále navážeme tím, jak je testování organizováno, jak vypadá struktura oddělení QA a jak se zapojuje do práce celého studia.
 6. Live QA a náplň pracovního dneLive QA, tedy testování her během jejich provozu, je čím dál častější, a proto si o něm něco řekneme. Budeme se bavit i o tom, jak vypadá běžný den QA.

Digitální kompetence

Kurz je zaměřen na výuku tvorby her s důrazem na osvojení digitálních dovedností. Celkem 70-80% kurzu je věnováno rozvoji těchto dovedností, které jsou specifikovány Národním centrem Europass:

 • Informační gramotnost a práce s daty – zpracování informací
 • Komunikace a spolupráce – komunikace
 • Tvorba digitálního obsahu – tvorba obsahu
 • Bezpečnost
 • Řešení problémů

Na kurzu se seznámíš s následujícími softwarovými nástroji: Youtrack, Jira, Asana, Monday, Sublime, Steam a Debug nástroje.

Komu je kurz určen

Kurz je určen pro úplné začátečníky v oblasti herního vývoje. Cílem je ukázat rychle základní věci tak, aby si student vyzkoušel obor a mohl se rozhodnout, zda je pro něj nebo ne a případně pokračovat v dalším studiu.

Pokud již pracuješ v oblasti herního vývoje, kurz ti pomůže nahlížet na svou práci z jiné perspektivy.

Co pro kurz potřebuješ

Chuť vyzkoušet si něco nového. A z těch praktických věcí je to počítač s mikrofonem, internetovým připojením – bez toho to nepůjde. A nejlépe i webkamerou, abychom se při online výuce vzájemně viděli.

Jak kurz probíhá

Kurz se skládá ze 6 lekcí a bude probíhat po dobu 6 týdnů. Vždy ve středu od 18:00 proběhne online lekce formou konzultace s naším lektorem (webinář). První webinář proběhne ve středu 31. ledna 2024.

Každý týden bude zveřejněno nové video s přednáškou našeho lektora. To si během týdne pustíš, nastuduješ, případně si uděláš poznámky, vyzkoušíš si, co bude třeba. To ti zabere přibližně 2 hodiny každý týden, ale čas je v tomto případě pouze na tobě. Doporučujeme, aby sis video s přednáškou nastudoval/a vždy před nadcházející konzultací, která se bude obsahem výukového videa pro daný týden zabývat. Zkrátka, abys nebyl/a pozadu.

Při online konzultacích s lektorem si společně probereme získané vědomosti z výukového videa, odpovíme si na otázky, vysvětlíme si nejasnosti a procvičíme si získané dovednosti nebo probereme tvůj úkol, jehož zadání bude uvedené ve výukovém videu.

Organizátor

Bohemian Multimedia spol. s r.o.
Budějovická 73
140 00 Praha

IČ: 25685724
DIČ: CZ25685724

Přímá interakce
s lektory se zkušenostmi
z top studií

Mentoři

8 500 Kč

účastník


1 530 Kč

účastník

Plně obsazeno
Cena zahrnuje 21% DPH
 • Máte dotaz?

  Zeptejte se nás na obsah kurzu, způsob studia, podmínky přijetí nebo na cokoli jiného.