Základy vývoje her v Unreal Engine 5

6. 2. - 26. 3. 2024
15 / 15 účastníků
Česky
8 týdnů
úterý a čtvrtek 18:00 - 19:30
začátečníci
Webinář

10 500 Kč

účastník


1 890 Kč

účastník

Plně obsazeno
Cena zahrnuje 21% DPH

V kurzu se seznámíš s Unreal Engine 5 a naučíš se kompletně ovládat jeho rozhraní a funkce. Importovat a upravovat 3D modely, přidávat animace, efekty a textury. Dokážeš sestavit úroveň, vložit do ní NPC postavy, dát jim interakce s hráčem a dynamické chování. Vysvětlíme ti, jak vytvořit herní rozhraní a přizpůsobit ho stavu hry.

Pracovat budeme především s Blueprints – systémem umožňujícím programování bez potřeby znalosti programovacího jazyka. Vyzkoušíš si všechny hlavní funkce UE5 a zjistíš, jestli je pro tebe nebo ne!

Co se v kurzu naučíš

 • Funkce a možnosti enginuSeznámení se s možnostmi UE a jak s tím pracovat. Budete perfektně orientovaní v jeho rozhraní a zjistíte, jak importovat projekty, objekty, zvuky a vše ostatní, co hra vyžaduje.
 • Skriptování a interakceVizuální programování prostřednictvím  Blueprints, které umožňuje vytvářet složité interakce bez potřeby znalosti programovacího jazyka.
 • Grayboxing a cutscényNaučíte se jak rychle a efektivně připravovat prototyp level designu nebo jak do enginu vložit postavy, animovat je a vytvářet cutscény.
 • Materiály a efektyUkážeme vám systém materiálů, vysvětlíme různé typy textur a jejich funkce a naučíme vás, jak na ně aplikovat dynamické efekty. Také vám ukážeme, jak předměty zničit, vybuchnout nebo hořet.
 • AI nepřátelNaučíte se pracovat s dynamickým chováním nepřátel. Ukážeme vám, jak je správně vést, reagovat na hráče a jak nastavit interakce mezi hráčem a NPC.

Učební plán

 • Začínáme s UE5: Jak editor spustit, kde ho stáhnout. Základní navigace v editoru. Klávesové zkratky. Nastavení. Import dat. Jádro UE5 – jak v základu funguje.
 • Tvorba levelu: Greyboxing levelu. Vkládání jednoduchých objektů do scény včetně UE5 terénu a světel.
 • Blueprinty: Seznámení s blueprinty a skriptovním v levelech.
 • Blueprinty 2: Pokročilejší práce s blueprinty (Interface, Casting, Inheritence).
 • Materiály: Představení material editoru. Tvorba základních materiálů.
 • UI a tvorba uživatelského rozhraní: Ukážeme ti, jak vytvořit základní uživatelské rozhraní v podobě jednoduchého HUDu.
 • Práce s charaktery: Import charakteru, retargeting a příprava charakteru pro animaci. Použití Skeletal Mesh.
 • Animace: Import animací a rozpohybování postavičky.
 • Umělá inteligence (AI pro charaktery/NPC): Tvorba základních instrukcí v Behavior Tree pro naše NPC.
 • Cutscény: Tvorba videií a cutscén v nástroji Unreal Sequencer v UE5.
 • Dokončování projektu: Jak připravit hru pro distribuci pro platformu PC – build a shipping.

Komu je kurz určen

Kurz je určen pro úplné začátečníky v oblasti herního vývoje v oblasti práce s herním enginem.

Cílem je ukázat rychle základní věci tak, aby si student vyzkoušel obor a mohl se rozhodnout, zda je pro něj nebo ne a případně pokračovat v dalším studiu.

Co pro kurz potřebuješ

Potřebuješ počítač s dedikovanou (ne integrovanou) grafickou kartou, 4 jádrovým procesorem a 16GB operační paměti. Ideálně herní počítač. A také mikrofon, kameru a internetové připojení – bez toho to nepůjde.

Jak kurz probíhá

Tento kurz bude probíhat po dobu 8 týdnů, vždy v úterý a ve čtvrtek formou online lekce s naším lektorem. První setkání proběhne 6. února 2024 od 18:00 hodin.

Jednou týdně bude zveřejněno nové video s výukovou lekcí. To si pustíš, nastuduješ, případně si uděláš poznámky, vyzkoušíš si, co bude třeba. Zabere ti to přibližně 1 hodinu týdně, ale čas je v tomto případě pouze na tobě. Doporučujeme, aby sis video s přednáškou nastudoval/a vždy před nadcházející konzultací, která se bude obsahem výukového videa pro daný týden zabývat. Zkrátka, abys nebyl/a pozadu.

Při online konzultacích s lektorem si společně probereme získané vědomosti z výukového videa, odpovíme si na otázky, vysvětlíme si nejasnosti a procvičíme si získané dovednosti nebo probereme tvůj úkol, jehož zadání bude uvedené ve výukovém videu.

Organizátor

Bohemian Multimedia spol. s r.o.
Budějovická 73
140 00 Praha

IČ: 25685724
DIČ: CZ25685724

Přímá interakce
s lektory se zkušenostmi
z top studií

Mentoři

10 500 Kč

účastník


1 890 Kč

účastník

Plně obsazeno
Cena zahrnuje 21% DPH
 • Máte dotaz?

  Zeptejte se nás na obsah kurzu, způsob studia, podmínky přijetí nebo na cokoli jiného.