Tom Owens

DIRECTING CHARACTERS IN STORYBOARDING
Disney DreamWorks Skydance

Od útlého věku Tom prožíval vášeň pro kreslený humor, která ho vedla k uměleckým aktivitám. V osmi letech našel radost v kreslení komiksových gagů a oslovil uznávané osobnosti, jako je Charles Shulz a Jim Davis.

Když mu bylo 12 let, objevil knihu Prestona Blaira “Animation”, která ho přesměrovala od komiksů k animaci, což znamenalo klíčový moment na jeho tvůrčí cestě.

Do světa animace Tom vstoupil hned po střední škole v létě 1988. Když nastoupil do studia DIC Animation jako výtvarník kreslící postavy pod vedením Johna Kricfalusiho, který stál u zrodu filmu Ren a Stimpy, seznámil se s partou budoucích velikánů animace – Brucem Timmem, Chrisem Reccardim, Lynne Naylorovou, Bobem Campem, Vincem Wallerem a dalšími. Tento náhodný vstup do animace položil základy Tomovy 34leté kariéry.)

V průběhu let vystřídal několik profesí – designéra, výtvarníka, animátora, tvůrce příběhů a režiséra. Spolupráce s těmi nejlepšími v oboru na projektech jako “Ren a Stimpy”, “Princ egyptský”, “Jak vycvičit draka”, “Kung Fu Panda” a nedávno “Frozen 2” a “Raya a poslední drak” obohatila Tomovu profesní cestu.

Board

Mentorované inkubátory a kurzy