STEPHEN DESTEFANO

Character Design Lab
Disney DreamWorks Sony Pictures

Vydejte se na strhující cestu slavnou kariérou DeStefana, vizionáře, který zanechal nesmazatelnou stopu v komiksovém průmyslu vytvořením Kapitána Electrona v Adventure Comics #479 (březen 1981). Od dynamických postav Zeepa a Thumbeliny až po chytrou parodii “I…Vampire” v House of Mystery #306 (červenec 1982), DeStefanovy rané práce nejen ukazují jeho jedinečný výtvarný styl, ale také odhalují jeho vypravěčskou brilantnost. Jeho spolupráce se spisovatelem Bobem Rozakisem dala vzniknout “Mazing Manovi”, postavě, která se od ledna 1986 stala ústřední postavou stejnojmenné série a prokázala DeStefanův talent pro vytváření trvalých a přesvědčivých postav.

V průběhu své kariéry DeStefano plynule přešel k animovanému filmu a zanechal nesmazatelnou stopu v oblíbených seriálech, jako jsou The Ren & Stimpy Show a Futurama. Jeho výtvarné umění přesáhlo hranice komiksu, zejména v letech 2016-2017 se podílel jako inker na sérii Cage Genndyho Tartakovského. Vrchol jeho animátorských úspěchů přišel v roce 2020, kdy získal cenu Emmy za vynikající individuální úspěch v animaci za návrh postavy v Tartakovského seriálu Primal, čímž přidal další slavnou kapitolu své tvůrčí cesty.

Pozoruhodné je, že DeStefanova umělecká genialita se neomezuje pouze na komiksovou sféru, ale přesahuje i na stříbrné plátno. Jeho tvůrčí dotek můžeme zažít v animovaném filmu Hotel Transylvánie, kde jeho schopnosti animátora a designéra postav přispívají ke kouzlu, které oživuje oblíbené postavy. Každým tahem pera a každým záběrem animace vás DeStefano zve, abyste se s ním vydali na cestu do neobyčejných krajin, kde předvádí svou bezbřehou kreativitu, která rezonuje napříč různými médii, od komiksu až po animovaná mistrovská díla, jako je Hotel Transylvánie.

Board

Mentorované inkubátory a kurzy

Character Design Lab

Registrace: Novinka
STEPHEN DESTEFANO
Disney, DreamWorks, Sony Pictures
12. - 23. 8. 2024
10 dní
1
10 projektů
Anglicky
Zobrazit detaily