Geefwee Boedoe začínal jako animátor ručně kreslené animace pro studio Walta Disneyho, kde pracoval na filmech The Little Mermaid(Malá mořská víla)a Beauty and the Beast(Kráska a zvíře), a později ve story & visual development na The Hunchback of Notre Dame(Zvoník u Matky Boží). Ve story & visual development pokračoval v Pixaru na filmech jako A Bug’s Life(Život brouka), Finding Nemo (Hledá se Nemo), aThe Incredibles(Úžasňákovi). Během práce na Monsters, Inc.(Příšerky, s.r.o.)pro tento film také navrhl a vytvořil titulní sekvenci.

V roce 2002 Geefwee Boedoe opustil studiové prostředí, aby se mohl věnovat vlastní práci. Prvním výsledkem jeho nezávislé cesty byla publikace Arrowville, dětské knihy, kterou napsal a ilustroval a která se dostala do výběru Deseti nejlepších ilustrovaných dětských knih podle New York Times a National Cartoonist Society ji zvolila nejlepší ilustrovanou knihou roku. V roce 2011 byl jeho nezávislý krátký film Let´s Pollute, který napsal a animoval, nominován na Oscara.

Souběžně s prací na svých osobních projektech působil Geefwee Boedoe také na volné noze ve visual developmentu v mnoha významných animačních studiích, mezi nimi například DreamWorks, Laika a RealFX, v nichž se podílel na tvorbě postav, prostředí a concept art ve filmech jako How to Train Your Dragon (Jak vycvičit draka), Free Birds,aBoss Babya mnoha dalších.

Geefwee vyučuje Character Design na California College of the Arts. Pracuje také na vývoji několika původních nezávislých příběhů včetně animovaného televizního seriálu, a na volné noze v designu.

Board

Mentorované inkubátory a kurzy