Je autorem workshopů fyzického herectví pro animátory, se kterými dnes pracují školy animace i animační studia. Pracuje jako herec ve filmu, televizi a divadle.

Robert Bennett se s technikou mime corporeal poprvé setkal v USA díky Thomasu Leabheartovi, bývalému asistentovi Etienne Decrouxe,  a v současné době je zaměstnancem Pomona College v Kalifornii, kde píše pro Mime Journal. V roce 1984 odjel do Paříže, aby tuto techniku dále studoval u jejího autora Etienne Decrouxe. O rok později se zapsal na L´ecole De Mime Corporel Dramatique De Paris, kde se stal pomocným lektorem a jedním z předních herců divadla „Theater de L’Ange Fou“ pod vedením Stevena Wassona a Corinne Soum. Od roku 1989 se podílel na divadelních produkcích a filmových projektech společnosti Maquette X XX v belgickém Bruselu.

V roce 1994 byl pozván, aby předvedl ukázku „chůzí postav“ pro studenty filmové animace na CFT Goblins v Paříži.  Toto setkání vzbudilo oboustranný zájem, ze kterého vzešly další workshopy herectví v animaci. Od té doby Robert vyučoval na několika školách animačních a produkčních studií, např. Walt Disney Studio France, Warner Brothers Feature Animation v USA a na workshopech Richarda Williamse v Dánsku. Rozhovor s Robertem najdete na www.kylebalda.com

Board

Mentorované inkubátory a kurzy