Během svého multikulturního dětství v San Diegu mohl Mike Cachuela o nedělích obědvat jak dědečkovo filipínské kuře Adobo tak středoamerické tamales od tety Glorie. Kvůli otcově zaměstnání u amerického letectva se předtím, než přistál na CalArts (California Institute of the Arts ) v roce 1988 stěhoval do Vacaville v Kalifornii, odtud do Montgomery v Alabamě, poté do Honolulu a Tokia. Na CalArts Mike studoval příběh u Joe Ranfta a animaci u Chrise Bucka.

V roce 1991 se Mike připojil k týmu pracujícímu na příběhu filmu Fern Gully: The Last Rainforest. Následovala nově vzniklá studia Skellington Studios a Nightmare Before Christmas (Ukradené vánoce), a po nich malá rodící se skupina s názvem PIXAR v Point Richmond pracující na Toy Story (Příběh hraček). Pak přišly James and the Giant Peach (Jakub a obří broskev), The Incredibles (Úžasňákovi) aRatatouille. Za Portland’s Vinton Studios se přestěhoval do Oregonu, kde se stal součástí tvůrčího týmu nového studia celovečerních stop-motion filmů LAIKA. Téměř deset let zde byl ředitelem developmentu.

Zkušenosti z práce na mnoha průlomových filmových projektech pak vedly k práci a přednáškám po celém světě včetně Číny, Tchaj-wanu, Dánska a Brazílie. Kromě vlastních krátkých filmů, z nichž dva se prodaly na Spike and Mike’s Festival of Animation, koupili od Mikea opce na příběhy také Lucas Films a LAIKA.

Board

Mentorované inkubátory a kurzy