3D grafika pro hry

Bude upřesněno - jaro 2024
/ 10 účastníků
Česky
začátečníci
Online + prezenčně

..... Kč

brzy oznámíme

Předběžná registrace
Cena zahrnuje 21% DPH

Budeš tvořit 3D modely od začátku až do konce. Připravujeme tři samostatné kurzy zaměřené na hlavní směry 3D grafiky do her – postavy, prostředí a hard-surface (auta, stroje, apod..). Během kurzu si prakticky osvojíš tvorbu 3D s lektorem on-line a během dvou víkendů prezenčně na zámku Český Krumlov.

Po skončení budeš umět

 • používat nástroje pro tvorbu 3D grafiky, jako jsou 3ds Max a Zbrush.
 • experimentovat s nástrojem pro tvorbu textur Substance Painter.
 • model importovat do Unreal Engine.
 • Naučíš se řemeslo, poznáš nové lidi, a vykročíš za kariérou do světa her, animace a VFX.

Přihlaš si náš newsletter a nic ti neuteče. Dáme ti vědět jakmile kurzy vyhlásíme v konkrétním termínu.
Odebírat newsletter

Co se v kurzu naučíš

Během kurzu si s pomocí přednášek, tištěných materiálů, parktické práce na projektech a komunikace s mentorem i ostatními studenty osvojíš následující dovednosti:

 • Základy 3D modelování – vyzkoušíš si několik různých softů na tvorbu 3D modelů, a to jak klasické modelování, tak digitální sochařství. Naučímě tě optimalizovat modely zapékáním high poly do low poly modelů.
 • Tvorba textur – naučíme tě pracovat v Substance Painter, ve kterém dostávají holé modely barvy a povrch. Zjistíš, co je to unwrapping, tedy příprava modelu pro tvorbu textur, jejich zápékání a vrstvení.
 • Unreal Engine pro 3D grafiku – vysvětlíme ti základy práce s nejpoužívanějším engine současnosti, jak pro něj optimalizovat modely, jak je importovat, nasvítit a vytvořit pro ně materiály.
 • Tvorba různých modelů – vytvoříš si živou postavu, prostředí, ve kterém se pohybuje a pokud budeš chtít, tak i stroj nebo předmět. Zkusíš si vše, ale na co se budeš soustředit je jen na tobě.

Učební plán

Každý týden vám zveřejníme novou lekci. Ta sestává z livestream přednášky a z živé konzultace se cvičeními, kde si teorii vyzkoušíš.

Komu je kurz určen

Kurz je určen jak pro úplné začátečníky v oblasti 3D grafiky, tak o středně pokročilé, kteří chtějí akcelerovat svoje skills a dostat profesionální feedback a mentoring. Po skončení kurzu jsi připraven/-na hlásit se na junior pozici v malém i velkém studiu.

Co pro kurz potřebuješ

Potřebuješ počítač s mikrofonem, kamerou a internetové připojení – bez toho to nepůjde.

Zásadní je pokročilá práce na PC a internetu. Musíš umět nainstalovat program, být schopen/schopna zorientovat se v prostředí nové internetové služby a prozkoumat její funkce. Ve skutečnosti se budeš muset naučit během týdne použít klidně i tři nové služby jako je Trello, Discord, Zoom či Google drive.

Jak kurz probíhá

Kurz se skládá z několika lekcí. V každé lekci, která trvá týden, je přednáška lektora (buď livestream nebo přednahraným videem). V jeden konkrétní čas během týdne se všichni sejdeme online a probereme přednášku a procvičíme si získané dovednosti nebo probereme vaši práci.Během kurzu se až dvakrát setkáme s lektorem během o víkendu na zámku Český Krumlov máknout na projektu.


..... Kč

brzy oznámíme

Předběžná registrace
Cena zahrnuje 21% DPH
 • Máte dotaz?

  Zeptejte se nás na obsah kurzu, způsob studia, podmínky přijetí nebo na cokoli jiného.