Tom Klouček

Jakého kurzu jsi se na ANOMALIA zúčastnil?

Studoval jsem Character animation s Richardem Quadem a Andrewem L. Schmidtem. Absolvoval jsem i Creature workshop s Kenny Royem.

 

Jak ti studium na ANOMALIA pomohlo se vstupem do animace, her a vfx?

Pochopil jsem, co to znamená být animátorem na každodenní úrovni. Naučilo mě, jak důležitý je networking a vytrvalost. Před Anomalií jsem absolvoval spoustu různých kurzů, ale tady jsem poznal, že být v jedné místnosti se špičkovými profesionály a dalšími animátory, kdy nás všechny žene dopředu atmosféra a motivace zlepšovat se, je nedocenitelná zkušenost. Trvalo mi dlouho, než jsem pronikl do konceptu oživování postav a vím, že učit se takhle intenzivně a face-to-face v izolované a překrásné Litomyšli mi v tom dalo nejvíc, obzvlášt ve chvílích krize, kdy jsem propadal skepsi ohledně svých dovedností poté, co jsem prošel tolik jiných on-line kurzů. Anomalie mě nakopla. Naprosto vážně.

 

Na čem právě pracuješ? A co máš v oboru za sebou?

Momentálně pracuju na Timmy Failure. V minulosti pak na Jurassic World 2, Ready Player One, Life, Assassins Creed, The Jungle Book a dalších. Mým nejmilejším projektem byl zatím Jungle Book.

 

Co jsi dělal předtím, než jste se zúčastnil kurzu na ANOMALIA?

Pracoval jsem na částečný úvazek jako specialista pro Apple Inc.

 

Jak rychle se ti po absolvování kurzu na ANOMALIA podařilo získat svou první práci v oboru?

Svou první opravdovou práci v animaci (praxe v Trixter) jsem získal pár měsíců po Anomalii. Bylo to pro pořad, který se jmenoval Woodblood, což byla animace realistických vlků. Tahle zkušenost se ukázala být zásadní, protože mi o rok později přinesla práci na Jungle Book.

 

Co jsi se naučil během studia i během práce v animaci, hrách a vfx?

Že přístup je mnohem důležitější než talent. Dlouhověkost opravdu přímo souvisí s osobností. Dovednosti jsou samozřejmě také důležité, ale to, co je opravdu zásadní, je osobnost.

 

Co bys poradil někomu, kdo zvažuje vstup do oboru?        

Jděte do toho, jen pokud to opravdu zbožňujete. V oboru je obrovská konkurence, takže se nenechte odradit, pokud proniknout do něj chvíli trvá, buďte trpělivý, vytrvalý a tvrdě pracujte. Nejsou v tom vážně žádné čáry. Jenom tvrdá práce.

 

Kdybys měl jedním slovem popsat čas strávený na ANOMALIA, které by to bylo, a proč?

ZÁBAVA! Protože přesně tak to má být. Tvorba je zábava a Anomalia je v tomhle ohledu opravdu jedinečná. Užíval jsem si každou minutu.

 

Jaký je tvůj nejoblíbenější film a proč?

Nemám jeden nejoblíbenější film. Jsou filmy, které mám rád, ale každý z jiného důvodu.

V poslední době mě bavily tyhle filmy / televizní pořady:

Ozark – Breaking Bad v menším

The Affair – fantastické herecké výkony

The Favourite – skvělé herecké výkony

Lucifer – televizní oddychovka, ale je radost dívat se na Toma Ellise