Perry Lejten

Jakého kurzu jsi se na ANOMALIA zúčastnil?

Rigování a 3D Character Design, v roce 2013

 

Jak ti studium na ANOMALIA pomohlo se vstupem do animace, her a vfx?

Před účastí na Anomalii jsem se už pohyboval v herním průmyslu, ale díky informacím a znalostem získaným na Anomalii jsem se naučil lépe používat nástroje pro skinning, které se v současné době používají v mnoha triple A studiích.

 

Na čem právě pracuješ? A co máš v oboru za sebou?

V současné době pracuju v centrále Sqaure-Enix v Tokiju, kde jsem se podílel na Kingdom Hearts 3 a Tasles of Wedding Rigs VR. Předtím jsem pracoval na Horizon: Zero dawn a Killzone: Shadow Fall pro Guerrilla Games Amsterdam, Pine pro Twirlbound, Action Henk a Descenders pro RageSquid.

 

Co jsi dělal předtím, než jsi se zúčastnil kurzu na ANOMALIA?

Pracoval jsem pro Guerrilla Games. V roce 2012 jsem dokončil vysokou školu a začal učit 3D modelování a psaní v Pythonu. Po 9 měsících, v dubnu 2013, jsem nastoupil v Guerrilla Games.

 

Co jsi se naučil během studia i během práce v animaci, hrách a vfx?

Naprosto zásadní je týmová práce a zpětná vazba, rigger nemůže pracovat, aniž by věděl, co od něj chce animátor, stejně jako modelář neví, jaká topologie bude nejvhodnější pro riggování. Čím lepší komunikace mezi jednotlivými disciplínami, tím lepší konečný výsledek.

 

Co bys poradil někomu, kdo zvažuje vstup do oboru?        

Věnujte se tomu, co Vás opravdu baví. A konkrétně výtvarníkům: naučte se psát v Pythonu. Nejenže porozumíte programovacím úkolům, ale také si zautomatizujete rutinní činnosti, které člověku občas mohou zkalit radost z práce.

 

Kdybys měl jedním slovem popsat čas strávený na ANOMALIA, které by to bylo, a proč?

Zábava. Bylo fajn potkat se s lidmi z celého světa, vyměňovat si zkušenosti a přicházet s novými nápady a technikami, ale především je skvělé trávit čas s lidmi, které jste předtím neznal, ale jsou stejně naladění jako vy.

 

Jaký je tvůj nejoblíbenější film a proč?

Bicentennial Man.

Postupem času jsem si oblíbil stroje a anatomii. Protože to zahrnuje všechno, co rigger potřebuje znát, a tenhle film má spoustu takových aspektů, i když tehdy všechno dělali pomocí praktických efektů. Navíc příběh i herecké výkony jsou vynikající.