Martin Pošta

Jakého kurzu jsi se na Anomálii zúčastnil?

Kurzů na Anomálii se účastním od roku 2015. Abych jmenoval alespoň některé: od základů 3D s Davidem Touškem, přes pokročilé techniky animace s Richem Quadem, po VR animaci a vyprávění s Keithem Langem.

 

Na čem právě pracuješ? A co máš v oboru za sebou?

Od roku 2017 pracuji na celovečerním animovaném filmu Marnie’s World, krátkém animovaném filmu Jáma a VR hře Time Transit VR. Letos v únoru jsme s týmem úspěšně zahájili prodej naší první VR hry na Steamu a na Oculus.

 

Co jsi dělal předtím, než jsi se zúčastnil kurzu na Anomálii?

Studoval jsem na katedře animace na FAMU.

 

Jak rychle se ti po absolvování kurzu na Anomálii podařilo získat první práci v oboru?

Když jsem se poprvé účastnil Anomálie, byl jsem studentem posledního ročníku na FAMU, takže jsem trávil spoustu času nad svým bakalářským filmem a práci jsem nehledal. Ale znalosti, která jsem na kurzu získal, mi pomohly film úspěšně dokončit.

Další rok už ale bylo všechno jinak. Hned po kurzu jsem dostal pracovní nabídku a jsem rád, že můžu říct, že ta spolupráce pokračuje dodnes.

 

Co jsi se naučil během studia i během práce v animaci, hrách a vfx?

Když dáte do projektu srdce a pracujete, jak nejlépe dokážete, lidé to poznají. Je to klišé, ale jedná se o opravdu malé odvětví, zvlášť u nás v České republice.

 

Co bys poradil někomu, kdo zvažuje vstup do oboru?        

Nebuďte namyšlený hlupák. Pracujte na maximum svých schopností. Nepodceňujte sílu networkingu/navazování přátelství v oboru.

 

Kdybys měl jedním slovem popsat čas strávený na Anomálii, které by to bylo, a proč?

Nezapomenutelný.

 

Jaký je tvůj nejoblíbenější film a proč?

Hledá se Nemo. Stále ještě mě dokáže rozplakat.