Kateřina Karhánková

Jakého kurzu jsi se na ANOMALIA zúčastnila?

3D character animation, Story lab a Produkce s BZ Petroffem

 

Jak ti účast na ANOMALIA pomohla se vstupem do animace, her a vfx?

Pomohlo mi pochopit, jak se dělá animace ve 3D softwaru, a jaké nabízí možnosti. Pro jaký typ akce se tato technika hodí. Díky kurzu se také zlepšily mé animátorské dovednosti a naučila jsem se, jak režírovat akci v jednotlivých záběrech i v celém filmu. Seznámila jsem se s novými a velmi inspirativními postupy pro psaní scénáře i s problémy a významem celého animačního procesu se všemi jeho fázemi. To bylo hodně důležité.

 

Na čem právě pracuješ? A co máš v oboru za sebou?

Momentálně pracuju jako režisérka a scénáristka na dětském seriálu pro Bionaut production, který se jmenuje Mlsné medvědí příběhy. Připravuju také nový film v Masterfilm production, kombinaci hraného filmu a animace, ten se jmenuje Bábovka!

 

Co jsi dělala předtím, než jsi se zúčastnila kurzů na ANOMALIA?

Studovala jsem na Katedře animace na FAMU.

 

Jak rychle se ti po absolvování kurzu na ANOMALIA podařilo získat svou první práci v oboru?

To se nedá přesně říct, menší zakázky jsem získala hned po kurzu, ale tehdy jsem ještě studovala. Za pár let, když jsem dokončila magisterské studium, jsem začala pracovat na větších projektech.

 

Co jsi se naučila během studia i během práce v animaci, hrách a vfx?

Bylo toho spoustu … jak lépe komunikovat s animátory i lidmi obecně, jak důležité je být si vědom technických možností – tak aby režisérovi technologie pomáhaly vystavět příběh a dát mu lehkost, ale nebyly pro projekt komplikací.

 

Co bys poradila někomu, kdo zvažuje vstup do oboru?

Mějte oči dokořán 😉

 

Kdybys měla jedním slovem popsat čas strávený na ANOMALIA, které by to bylo, a proč?

Intenzivní.

 

Jaký je tvůj nejoblíbenější film a proč?

Secret of Kells, pro jeho animační techniku a samotnou animaci postav, příběh a zvuk, což se spolu ve filmu všechno krásně doplňuje.