Jitka Svozilová

Jakého kurzu jsi se na ANOMALIA zúčastnila?

Všechno to začalo v roce 2010, kdy jsem se poprvé přihlásila na Anomalii a rovnou na celé dva měsíce. V programu bylo vše, co jsem potřebovalaÚvod do Maye s Davidem Touškem, základy animace Drifa Benseghir, Acting a Andy Schmidt a nakonec Lip-sync a Ritch Quade. Další rok jsem se zapsala na Tipy a triky pod vedením Kietha Langa a poslednim kurzem byl High polish details a Jason Schleifer.

 

Jak ti studium na ANOMALIA pomohlo se vstupem do animace, her a vfx?

Celá tahle průprava mi pomohla posunout svoje znalosti s2D animace do 3D softweru, aktivně ho používat a rychleji se přizpůsobit a držet krok s dnešními trendy a technologiemi.                                   

 

Na čem právě pracuješ? A co máš v oboru za sebou?

Momentálně pracuji jako 3D animátor, v podstatě od doby, kdy jsem absolvovala první kurz na Anomalii. Předtím jsem byla studentka animace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a svoje poslední prázdniny jsem vlastně neměla, protože jsem byla na první Anomalii a bylo to nejlepší léto, jaké jsem, kdy zažila. Pak mě čekal Úřad práce, ale moc jsem se tam neohřála, jelikož po měsíci jsem dostala práci jako 3D animátor a takhle jedu až do dneška ( opomenu-li mateřskou dovolenou).

 

Kdybys měla jedním slovem popsat čas strávený na ANOMALIA, které by to bylo, a proč?

Nejlepší způsob, jak získat všechno, co potřebujete k tomu, stát se lepším ANIMÁTOREM!

Intenzivní kurz v úžasném prostředí s lidma, kteří odjedou jako tví přátelé a zkušenostma, které ti nedá žádný tutoriál. Celý tenhle Anomalia event je neskutečně nabíjející a inspirující a co je na tom nejlepší, jsi tam s lidma, kteří jsou stejně švihnutí, jako ty 😀 a to je prostě INCREDIBLE!