Hanka Kotlářová

Jakého kurzu jsi se na ANOMALIA zúčastnila?

Osmitýdenního kurzu pro začátečníky ve 3D animaci, abych si osvojila principy 3D animace, workflow a animaci postav. Před pár lety jsem se navíc zúčastnila dvoutýdenního kurzu zaměřeného na vyprávění.

 

Jak ti studium na ANOMALIA pomohlo se vstupem do animace, her a vfx?

To, že jsem získala nové dovednosti a naučila se různým trikům v pro mě nové technice, bylo velmi přínosné, ale nejdůležitější byla určitě změna uvažování o animaci. Jak vystavět silný příběh, jak přemýšlet o chování postavy, vytvářet dobré pózy, dočistit finální verzi, fungovat v týmu, jak přistupovat ke své práci a kariéře – protože všechny tyhle věci spolu souvisejí a jsou nesmírně důležité, ať už v oboru děláte cokoli.

 

Na čem právě pracuješ? A co máte v oboru za sebou?

Po ANOMALIA jsem pracovala na 3D pořadu pro Českou televizi, pak přišla příležitost vrátit se k mé milované 2D animaci a pracovat na několika televizních seriálech v Nizozemí a Francii jako Toon Boom rigger. Teď pracuju na animovaných částech dokumentu o jednom z největších českých ilustrátorů – Patru Sísovi a vedu kurzy Toon Boom riggování.

 

Co jsi dělala předtím, než jsi se zúčastnilkurzu na ANOMALIA?

Studovala jsem animaci v magisterském programu na FAMU a příležitostně jsem pracovala na 2D animovaných spotech.

 

Jak rychle se ti po absolvování kurzu na ANOMALIA podařilo získat první práci v oboru?

Téměř okamžitě.

 

Co jsi se naučila během studia i během práce v animaci, hrách a vfx?

Dobu studia jsem využila k tomu, abych zkusila všechno, co je spojeno s animací – nejrůznější techniky, stovky hodin kreslení figur, psaní příběhů a tvoření krásných animací, aniž bych se nechala omezovat časem JAle také jsem režírovala svůj první krátký film, se zodpovědností za rozpočet i tým. Můj pracovní život mě naučil především flexibilitě, orientaci na výsledek, dobré komunikaci a asertivitě.  A motivaci – nejlepší způsob, jak se rychle naučit novým dovednostem, je uvědomit si, že je pro svůj projekt opravdu potřebujete.


Co bys poradila někomu, kdo zvažuje vstup do oboru?      

Svou práci milujte, ale neobětujte animaci životJ  Buďte chytří. Buďte pokorní. Buďte vděční. Nepracujte sami. Učte se od těch nejlepších. Není to stabilní zaměstnání s pevnou pracovní dobou od 9 do 5. Je to náročná práce. Ale má o tolik víc do sebe než jiná zaměstnání! Krásné projekty, skvělí lidé, možnost podívat se do světa. Nadchne vás to!


Kdybys měla jedním slovem popsat čas strávený na Anomálii, které by to bylo, a proč?

Změnil mi život. Noví přátelé na celý život, nový přístup k animaci.

 

Jaký je tvůj nejoblíbenější film a proč?

Good dinosaur. Krásné postavy, výborné vyprávění bez dialogů.