Carlo Lofredo

Jakého kurzu jsi se na ANOMALIA zúčastnil?

Na ANOMALIA jsem byl tři roky po sobě. Tak moc mě nadchla.

První rok jsem se zúčastnil tří kurzů:

Pantomimy s Robertem Bennettem, abych se zlepšil v herectví, což se mi hodí při natáčení referenčních ukázek mých projektů. Druhým byla produkce krátkého filmu s Kennym Royem- udělali jsme báječný krátký film Booty Call, příběh chamtivého piráta.

Druhý rok jsem se vrátil na další kurz produkce krátkého filmu, tentokrát s Anthonym Wongem, a povedl se nám dost dobrý kraťas o šnekovi, který zažívá útrapy kvůli lásce. Jmenuje se Wildlife Crossing.

Třetí rok pak kurz animace tvorů s Kennym Royem.

 

Jak ti studium na ANOMALIA pomohlo se vstupem do animace, her a vfx?

Týdny intenzivní soustředěné práce na různých tématech – v závislosti na lektorovi, mi celkově pomohly vylepšit animační dovednosti. Především bych ale řekl, že to byla skvělá příležitost potkat se se studenty z celého světa, s nimiž mě spojuje stejná vášeň. Dalo mi to sebedůvěru, kterou člověk potřebuje, aby v oboru obstál po lidské stránce, a pochopil, díky zkušenostem lektorů, jak si najít v animačním průmyslu svou cestu.

Měl jsem velké štěstí, že jsem se potkal a mohl trávit čas s talentovanými profesionály, kteří se ukázali být báječní lidé. Zpočátku můžete cítit trému, když s nimi mluvíte – jsou to vaše idoly, ale nakonec zjistíte, že jsou to lidské bytosti jako vy.

Stejně jako ostatní studenti jsem byl nadšený a chtěl jsem animovat co nejvíc. Hrozně moc jsme si to užili, dodneška si z toho v sobě hodně nesu.

 

Na čem právě pracuješ? A co máš v oboru za sebou?

Jsem Senior Animator v Mill Film, v Montrealu. Bohužel nemůžu prozradit víc o projektech, na kterých pracuju – taková je politika studia, ale můžu říct, že je to bomba.

Projekty, na které jsem hrdý, jsou Alien Covenant, Deadpool 2, Paddington 2, The Jungle Book, Captain America: Civil War.

 

Co jsi dělal předtím, než jste se zúčastnil kurzu na ANOMALIA?

Před prvním kurzem na ANOMALIA jsem právě dokončil svou první práci na italském vánočním televizním pořadu, po letech nejrůznějších zaměstnání, abych se uživil. Řekněme, že jsem měl docela široký záběr, od rozvozu pizzy, přes prodávání v obchodě s oblečením, až po zákaznickou linku.

Naštěstí jsem se dostal k CG animaci jako lektor animace.

 

Jak rychle se ti po absolvování kurzu na ANOMALIA podařilo získat první práci v oboru?

Jak už jsem řekl v předchozí odpovědi, už před Anomálií jsem měl za sebou první pracovní zkušenost.

Řekl bych, že hned po kurzu jsem byl připravený vykročit za svým snem do anglicky mluvícího světa. Byl jsem přizván ke spolupráci na CG složce filmu HALO 4: Spartan Ops v Axis Animation ve skotském Glasgow.

 

Co jsi se naučil během studia i během práce v animaci, hrách a vfx?

Čas vašeho života je příliš cenný na to, abyste ho trávili něčím, co vás nebaví. Animace je zábava, většinou tvoříte něco, co se zrodilo ve vaší fantazii. To nejdůležitější, co jsem se naučil, je nelpět příliš na tom, co děláte. Když pracujete pro velkou společnost s významnými klienty (obzvlášť v vfx), cokoli vytvoříte je jejich majetkem a mohou to zkroutit, zmačkat, natáhnout, vyhodit do vzduchu nebo do koše. Takže se držte zadání a pokynů nadřízených, abyste se neztratili ve vlastní kreativitě a dokázali jste uspokojit zákazníka. A především, buďte pokorní a přijímejte pokyny a připomínky pozitivně, protože nikdo nechce pracovat s deb…

 

Co bys poradil někomu, kdo zvažuje vstup do oboru?        

Tvrdě pracujte. Buďte kreativní. Nikdy se nevzdávejte.

Konkurence je v dnešní době neuvěřitelná, zvlášť pro začínající tvůrce.

Takže se usaďte za svým stolem (osobně u práce stojím) a vytvořte něco speciálního. Své kroky si pečlivě naplánujte, plánování je nejdůležitější. Když se to zasekne, tak…

Pečlivě vyhlaďte všechna místa potenciálních zádrhelů. Nastavte si časový limit pro každou fázi projektu a hledejte zpětnou vazbu. Nedokážete si představit, jak důležité je mít další pár očí, který sleduje vaši práci. V určitý moment „oslepnete“.  Ve velkých studiích máme „dailies“, malé tmavé místnosti, kde každý den ukazujete svou práci vedoucím, supervizorům animace, supervizorům vfx, supervizorovi vfx klienta a režisérovi. Takže se připravte na to, že dostanete tisíce připomínek, i kdyby byla vaše práce sebelepší.  Něco si vyslechnete!

Pořád ještě máte chuť to v oboru zkusit?

Haha, pojďte do toho, užijete si spoustu zábavy.

 

Kdybys měl jedním slovem popsat čas strávený na ANOMALIA, které by to bylo, a proč?

SPOLUPRÁCE. Anomálie je místo, kde si všichni vzájemně pomáhají dosáhnout co nejlepšího výsledku. Spolupracujete doslova na všem, na týden nebo déle se stanete součástí komunity a sdílíte život s dalšími zapálenými umělci.

 

Jaký je tvůj nejoblíbenější film a proč?

To je otázka za milion. Mám spoustu oblíbených filmů, záleží na námětu a oblasti. Zmíním tři, které mě právě napadly:

  • Sladký život od Frederica Felliniho, to je jeden z mých evergreenů. Tenhle film je jako báseň a režisér tančí s postavami, emocemi a místy.
  • Příšerky s.r.o. od Peta Doctera. Tenhle film mě inspiroval pustit se do animace.
  • Kmotr II od Francise Forda Coppoly. Není to tak dávno, co jsem ho viděl, úžasný způsob vyprávění. Myslím, že důvodem, proč se mi tak líbí, je i to, že se částečně odehrává v Itálii.
  • Wes Anderson… Takhle bych mohl pokračovat a byl by z toho další seznam filmů